Як і чим вивести цвіль і грибок вдома | Dezmaster

Як позбутися від цвілі в домашнiх умовах

Як позбутися від цвілі в домашнiх умовах

Дуже часто людям доводиться стикатися з появою грибка у власному будинку, і тоді насущним стає питання - чим вивести цвіль? Улюбленими місцями для грибка зазвичай є вологі приміщення з поганою вентиляцією. І найбільш вразливі місця в житловому будинку - це ванна кімната, туалет, кухня і комора. Нерідко цвіль з'являється в житлових кімнатах, особливо, якщо будинок погано опалюється. У групі ризику знаходиться приватний сектор і будівлі старого фонду, де найчастіше можна зустріти характерні чорні плями на стінах і стелі. Нижче ми розберемося, як позбутися від цвілі в будинку і як запобігти її повторній появі. Інформація буде особливо корисною тим, хто вже зіткнувся з озвученою проблемою і зневірився шукати її ефективне рішення.

Чому цвіль така небезпечна?

Жити в одному будинку з грибком шкідливо по цілому ряду причин, і перш, ніж прибрати цвіль зі стін, слід знати ворога в обличчя і усвідомити всю небезпеку взаємодії зі спорами. Назвемо лише деякі проблеми, з якими ви можете зіткнутися при тривалому контакті з грибком.

  • Захворювання дихальних шляхів. Перше, що страждає - це легені, в які безпосередньо потрапляють спори разом з повітрям. Через деякий час може розвинутися астма, ларингіт, бронхіт і т.д.
  • Хвороби шкірного покриву - екзема, дерматит.
  • Стоматологічні захворювання - запальні процеси в ротовій порожнині, наприклад, стоматит.
  • Запалення слизової очей - різні інфекції, кон'юнктивіт.

плесень на стене

Думаючи, як вивести цвіль на стінах, потрібно розуміти, з яким її видом ви маєте справу. Існує безліч видів грибків і не всі вони однаково небезпечні. Найшкідливішої для живого організму вважається чорна цвіль, або Aspergillus чорний, саме з нею найчастіше стикаються в житлових будинках. Навіть якщо у вас немає схильності до алергії, і ви ніколи раніше не страждали від шкірних недуг, при тривалому контакті з чорною пліснявою організм ослабне і стане сприйнятливим до її згубного впливу.

Як прибрати цвіль зі стін і шпалер народними засобами

Якщо вражено невелику ділянку, наприклад, на плитці у ванній, біля мийки на кухні або на вікні, то іноді достатньо скористатися одним з народних рецептів.

Найефективніші способи, як прибрати цвіль зі стіни в домашніх умовах:

  • Столовий оцет. Рясно нанесіть рідину на поверхню, використовуючи розпилювач, ретельно потріть ганчіркою, після чого змийте чистою водою. Не забудьте вдягти гумові рукавички і провітрити приміщення після обробки.
  • Перекис водню або нашатирний спирт. Ці антибактеріальні засоби є в кожній аптечці, виберiть один з них для обробки ураженої поверхні. Змочіть губку або ганчірку розчином і видаліть грибок. Спосіб більше підійде для гладкого кахлю або пластику. Перед тим, як позбутися від цвілі на стіні антибактеріальними засобами остаточно, вам доведеться повторити процедуру кілька разів.
  • Харчова сода. Лужне середовище згубне для грибків, тому содовий розчин потрібно взяти на озброєння в боротьбі з цвіллю.
  • Побутова хімія з вмістом хлору. Білизна або просто «хлорка» і подібні до неї засоби також бувають досить ефективні, якщо ви не знаєте, як позбутися від чорної цвілі на стінах. Щоб уникнути отруєння, розбавте засіб водою і працюйте в рукавичках.

Професійна обробка приміщень

Якщо ви випробували всі доступні засоби, жодне з них не дало результату, і ви не знаєте як позбутися від цвілі на дерев'яній поверхні меблів або на вікнах і стінах, то слід невідкладно звернутися в санстанцію або приватну організацію, яка надає послуги дезінфекції приміщень. Фахівці знають, як позбутися від цвілі в квартирі раз і назавжди. Для обробки використовують сильнодіючі концентровані препарати, які неможливо знайти у вільному продажу.

плесень в углах дома

Перед тим, як прибрати цвіль зі стелі, стін або підлоги хімічними препаратами, видаляють верхній шар ураженої поверхні, потім приступають до просочення стіни або перекриття спеціальним дезинфікуючих препаратом. Після усунення грибка, проводять знезараження повітря в приміщенні, в якому все ще можуть перебувати суперечки. Тільки в цьому випадку можна домогтися позбавлення від цвілі на тривалий термін.